Tibetská doga - vzácný klenot mezi psími plemeny nyní k dostání!

Tibetská Doga Prodej

Tibetská doga je majestátní plemeno psa, které se vyznačuje vynikajícími ochrannými instinkty a pozoruhodnou velikostí. Tito psi jsou původem z Tibetu, kde byli chováni jako hlídací psi pro chránění obydlí před dravci a lupiči. V současné době je tibetská doga velmi populárním plemenem psů po celém světě, a proto není divu, že zájem o tento typ psa stále roste. Pokud hledáte tibetskou dogu koupit, může to být obtížné - ale ne nemožné. V tomto článku vám poskytneme užitečné informace o tom, jak najít tibetskou dogu na prodej a co byste měli o této plemeni psů vědět předtím, než si jednoho pořídíte.

Původ a historie tibetské dogy

Tibetská doga je starověké psí plemeno pocházející z Tibetu. Je to obří pes, který byl původně chován k hlídání domů a chránit stáda před divokými zvířaty. Historie tibetské dogy sahá až do 5. století př.n.l., kdy byla široce používána jako bojový pes v Tibetu a sousedním Číně. Toto plemeno také sloužilo jako symbol moci a bohatství, což vedlo ke zvýšení jeho popularity u šlechtických rodů v Tibetu.

V průběhu let se tibetská doga stala mnohem více než jen hlídačem domů a stád. Dnes jsou často chovány jako společenské psy kvůli svému klidnému temperamentu a oddanosti své rodině. Tyto psi jsou inteligentní, sebevědomí, ale i nezávislí, což znamená, že vyžadují pevnou ruku při jejich výchově.

Mnoho lidí dnes hledá tibetskou dogu prodej kvůli jejím krásným okrajovým vousům a velkoleposti, kterou tito psi přinášejí do domova. Avšak je nutno zdůraznit, že tento pes není vhodný pro každého majitele. Je to velký, silný a nezávislý pes, který potřebuje řádnou výchovu a péči. Potenciální majitelé by měli být připraveni na nákladnou péči o tibetskou dogu, jako je pravidelné holení okrajových srstí a denní cvičení.

Celkově lze říci, že tibetská doga je plemeno s fascinující historií a charakterem. Pokud jste připraveni poskytnout této krásné a odvěké rase pevnou ruku a lásku, může se stát vaším oddaným společníkem na mnoho let.

Charakteristika tibetské dogy

Tibetská doga je velké psí plemeno, které pochází z oblasti Himálaje. Je to plemeno se silnou a robustní postavou, s výškou až 70cm a váhou přes 60kg. Jejich srst může být různých barev od černé po hnědou, s různými odlesky a pruhy. Tibetská doga má nejen krásnou srst, ale také svůj charakteristický ocas, dlouhý a hustý.

Je to pes s velmi klidným a nezávislým charakterem. Když jsou dobře socializovaní jako štěňata, dokážou vyvinout silné pouto se svým majitelem i dalšími lidmi. Mají velmi pozoruhodné ochranné instinkty - tibetská doga je dobrým strážcem svého teritoria a rodiny.

Potřebují však pevné vedení a trénink pro správné fungování. Toto se očekává od nových majitelů tibetských dog; že budou investovat do jeho výchovy a poskytnutím životních potřeb.

Pokud hledáte psa s krásnou srstí, nezávislým chováním a schopnosti chránit své teritorium, tibetská doga může být skvělou volbou. Ale pro potenciální majitele, kteří se zajímají o tibetskou dogu prodej, je důležité mít na paměti zodpovědnost a specifické požadavky tohoto plemene předtím, než se rozhodnou pro toto krásné plemeno.

Péče o tibetskou dogu

Pokud se rozhodnete pořídit si tibetskou dogu, budete potřebovat nejen dostatek finančních prostředků na její pořízení, ale také na její péči. Toto plemeno patří k velkým a silným psům, kteří mají vysoké nároky na pohyb a aktivitu. Proto je důležité jít s nimi pravidelně na dlouhé procházky a cvičit s nimi různé aktivity, jako například základní poslušnost či agility.

Další velmi důležitou součástí péče o tibetskou dogu je správná výživa. Je třeba dbát na to, aby měla vždy dostatek kvalitního krmení a dostatek pitné vody. Kromě toho je nutné pečovat o srst této psinky. Mívají totiž hustou podsadu i dlouhé chlupy, takže vyžadují pravidelné kartáčování a udržování srsti ve správném stavu pomocí speciálních šamponů a kondicionérů.

Dbejte také na pravidelnou veterinární kontrolu a očkování proti nebezpečným chorobám. Tibetské dogy jsou relativně zdravé psy, ale stejně jako u každých domácích mazlíčků, mohou se vyskytnout různé zdravotní problémy.

Celkově lze říci, že péče o tibetskou dogu vyžaduje hodně času a trpělivosti. Pokud jste ochotni tomuto plemeni věnovat svou lásku a péči, určitě budete odměněni oddaností a láskou vašeho psa.

Výcvik a socializace tibetské dogy

Výcvik a socializace tibetské dogy jsou klíčové pro to, aby se z tohoto majestátního psa stal věrný a spolehlivý společník. Tibetská doga je sice původně lovecký pes s instinktem k obraně a ochraně svého teritoria, avšak správný trénink může pomoci překonat tyto přirozené sklony a efektivně je kanalizovat.

Důležité je začít s výcvikem již v raném věku, ideálně od 8 týdnů stáří. Klademe důraz na pozitivní posilování a motivaci, nikdy ne na násilné metody. Vzdělání zahrnuje základní poslušnost, jako například místo, sedni či lehni. Dále se zaměřujeme na socializaci psa s různými lidmi, psy i jinými zvířaty.

Velkou roli hraje také běžná péče o tibetskou dogu – pravidelné procházky, kvalitní strava i adekvátní cvičení. Dobré zdraví totiž umožňuje pejskovi plnohodnotný rozvoj a učení.

Zkrátka, správný výcvik a socializace jsou nezbytností pro budování pevného, vzájemně respektujícího vztahu mezi majitelem a tibetskou dogou.

Zdravotní problémy tibetské dogy

Tibetská doga patří mezi velká plemena psů a bohužel trpí některými zdravotními problémy. Mezi nejčastější patří dysplazie kyčelního kloubu, která může vést k potížím se pohybem a bolestem. Také jsou náchylné k onemocněním srdečně-cévní soustavy a oftalmologickým problémům. Je důležité dbát na pravidelnou péči o zdraví tibetské dogy, včetně veterinárních kontrol a správné stravy a cvičení. Při hledání tibetské dogy prodej je vhodné se obrátit na ověřené chovatele, kteří dbají na zdravotní stav svých štěňat.

Cena a dostupnost tibetské dogy

Tibetská doga je plemeno psa, které se v posledních letech těší stále větší oblibě u chovatelů i majitelů po celém světě. Tento majestátní a impozantní pes má původ v Tibetu, kde byl dlouho chován jako pastevecký pes a strážce stád. Dnes se tibetská doga stala symbolem luxusu a prestiže, což ovlivňuje její cenu i dostupnost.

Cena tibetské dogy může být velmi vysoká, a to zejména u exemplářů s rodokmenem od ověřených chovatelů. Tyto psy se mohou prodávat za desítky tisíc dolarů či eur a jsou často předmětem spekulací na trhu s chovatelskými zvířaty. Nicméně existují také levnější nabídky z neznámých zdrojů, kterých by si ale budoucí majitelé měli dát pozor.

Dostupnost tibetské dogy je také ovlivněna poptávkou a pobytem tohoto plemene v určitých zemích. Například v České republice není tibetská doga příliš hojným plemenem, což může utvářet vyšší ceny za jednotlivé kusy. Na druhé straně v samotném Tibetu se stále dochovaly populace původních tibetských psů, z nichž některé mohou být prodány za nižší ceny.

Výběr a nakupování tibetské dogy by měl být pečlivý a uvážený proces. Potenciální majitelé by si měli dát pozor na nabídky příliš levných zdrojů, protože to může signalizovat nekvalitní chov nebo dokonce obchod s ilegálním zbožím. Důležité je hledat osvědčené chovatele s dobrou pověstí, kteří zajistí zdravého a vhodného psa pro konkrétního majitele a jeho potřeby.

V závěru lze shrnout, že tibetská doga patří mezi poměrně vzácné a ohromující psy, kteří jsou vhodní pro majitele s klidným životním stylem a velkou láskou k psům. Vzhledem k tomu, že se tito psi nacházejí hlavně v Asii, může být jejich pořízení v jiných částech světa docela složité. Avšak nesčetné online stránky zabývající se prodejem tibetských dog mohou usnadnit proces hledání vhodného štěněte. Je důležité si uvědomit povahu a potřeby tohoto psa předtím, než se rozhodnete pro jeho pořízení. Pokud o nich víte dostatečně, tak může být tibetská doga skvělým přidáním do vaší rodiny.

Publikováno: 24. 10. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Kamil Blažek

Tagy: tibetská doga prodej | tibetan mastiff for sale