Šeltie - Skvělý společník na čtyřech tlapkách: Přehled prodeje tohoto oblíbeného plemene

Šeltie Prodej

Plemeno šeltie (Shetlandský ovčák) patří mezi velmi oblíbené psy po celém světě. Tyto roztomilé a inteligentní psi jsou skvělými společníky pro rodiny i jednotlivce, kteří hledají psa s vynikající povahou a vlastnostmi. V tomto článku se zaměříme na prodej plemene šeltie, abychom vám poskytli užitečné informace o tom, kde najít zdravé a kvalitní štěňata tohoto krásného plemene.

Charakteristika plemene šeltie

Plemeno šeltie, také známé jako Shetlandský ovčák, je nejen krásné a elegantní plemeno, ale i velmi inteligentní a oddané. Je to středně velký pes s dlouhou hustou srstí v různých barvách. Šeltie jsou obecně dobře vyvážení psi s dobrým temperamentem a milující přirozenost. Jsou aktivní a rádi se učí novým věcem, což z nich činí ideální společníky pro rodiny s dětmi. Navíc mají tendenci být velmi ochotní a snadno trénovatelní. Šeltie jsou také velmi ochranitelské plemeno a budou bránit své majitele před nebezpečím. Pokud hledáte spolehlivého, inteligentního a oddaného psa, pak je šeltie určitě skvělou volbou.

Historie plemene šeltie

Historie plemene šeltie sahá až do Skotska, kde bylo původně využíváno jako pastevecký pes. První oficiální registrace tohoto plemene pochází z roku 1909, kdy byli šeltie zařazeni do knihy plemen britského svazu chovatelů psů (The Kennel Club). Od té doby se tato malá a okouzlující plemena stala velmi populární nejen ve Velké Británii, ale i v celém světě. Dnes jsou šeltie oblíbeným společníkem mnoha rodin díky své inteligenci, oddanosti a hravosti. Pokud uvažujete o pořízení šeltie, dejte si pozor na prodejce psů a vyberte si renomovaného chovatele s kvalitními pejsky.

Standardy a vzhled šeltie

Standardy a vzhled šeltie jsou klíčovými faktory, které by měli být zohledněny při nákupu tohoto plemene. Šeltie je středně velký pes s elegantním a vyváženým vzhledem. Jeho srst má hebkou texturu a dlouhou délku, což vyžaduje pravidelnou údržbu.

Podle standardů FCI by měl šeltie mít srst modré barvy nebo sable s bílým pláštěm na hrudi, krku, nohách a břiše. Oči by měly být tmavé a mandlového tvaru, což dodává psovi inteligentní vzhled. Postava šeltie má být elegantní, se silnými končetinami a dobře formovanou hlavou.

Když si kupujete šeltieho psa jako domácího mazlíčka nebo pro soutěže v kynologii, je důležité hledat pejska s dobrými genetickými vlastnostmi odpovídajícími standardům. Tyto psy navíc často prochází další tréninkovou prací, aby se stanuli kvalitními zástupci svého plemene.

V žádném případě by neměl být vzhled prioritou při výběru psa - charakter a temperament jsou stejně důležité. Nicméně, pokud si chcete užít krásného psa se skvělým vzhledem a přitom s lehčím a veselejším povahou, bude šeltie jistě tou pravou volbou pro Vás.

Péče o šeltie

Péče o šeltie, to je téma, které by nemělo chybět v diskusi o prodeji šeltií. Tito psi jsou totiž velmi inteligentní a aktivní a vyžadují od svých majitelů spoustu pozornosti i starostlivosti. Jako první by měl být dodržován pravidelný pohyb, čemuž lze napomoci dlouhými procházkami nebo sportovními aktivitami. Dále je důležité správné krmení, kdy by měla být zohledněna věk a zdravotní stav psa. Šeltie se také nemusí toulání po koupalištích a jiných nějakých extrémních situacích, takže dobrý trénink poslušnosti by neměl chybět. A konečně udržovat srst ve správném stavu: česání samozřejmostí, ale u šeltií bývají i problémy s ušima nebo ocasem. Péče o šeltie není snadná záležitost a musí být brána vážně před tím, než si někdo tento pes pořídí.

Výcvik a socializace šeltie

Výcvik a socializace šeltie jsou nezbytné pro zajištění harmonického soužití s tímto skvělým plemenem. Šeltie jsou inteligentní a poslušní psi, kteří se rádi učí nové věci, ale také mají velmi silný instinkt stádovosti a tendenci být velmi ochranitelský vůči svému teritoriu a rodině. Proto je důležité začít s výchovou šeltie již od útlého věku, aby se naučili chovat správně v různých situacích.

Socializace šeltie zahrnuje seznamování s různými lidmi, zvířaty a prostředím. Je důležité, aby byli schopni spolehlivě reagovat na překážky a nepodléhat panice či agresivitě. Vhodné jsou rovněž hodiny psího tréninku pod dohledem odborníka.

Výcvik šeltie může být poněkud náročný, ale s ctižádostivostí a trpělivostí lze snadno dosáhnout skvělých výsledků. Důraz se klade na pozitivní motivaci kladných akcí psa – jeho chválu za úspěchy místo trestu za chyby. Podstatné je také, aby byl výcvik přizpůsoben individualitě každého jednotlivce.

Závěrem lze říci, že šeltie jsou skvělými společníky a oddanými členy rodiny, pokud jsou správně vycvičeni a socializováni. Je důležité vzít si to na zřetel při rozhodování o pořízení šeltie jako domácího mazlíčka.

Zdraví a genetické predispozice šeltie

Zdraví je pro každé plemeno psa klíčové, a šeltie není výjimkou. Existují určité genetické predispozice, které mohou tuto rasu postihnout a způsobit jim některé zdravotní potíže. Mezi tyto potenciálně negativní faktory patří například problémy s očima, epilepsie nebo dysplazie kyčelního kloubu. Nicméně, dobře se starající majitelé šeltií mohou předcházet těmto problémům vhodnou životosprávou svých psů a důkladnými pravidelnými veterinárními prohlídkami. Pokud si tedy chcete pořídít šeltii jako domácího mazlíčka, je nutné pečlivě vybírat kvalitního chovatele, který dbá na zdravotní aspekty této krásné rasy.

Prodej šeltie - volba vhodného chovatele

Pokud hledáte štěně plemene šeltie, je důležité najít si vhodného a spolehlivého chovatele. Nejenže by měl mít vynikající pověst v oblasti chovu tohoto plemene, ale také by měl být schopen poskytnout veškeré potřebné informace o zdraví a rodokmenu rodičů a štěňat. V ideálním případě by měl chovatel pravidelně kontrolovat zdraví svých psů a být členem chovatelské organizace s etickým kodexem. Nákup od nespolehlivého prodejce může vést k nejen k finančním i zdravotním problémům pro vašeho nového čtyřnohého kamaráda, ale také k podpoře neetických chovatelství. Proto pečlivě vyberte svého chovatele, abyste se ujistili, že váš nový šeltie je zdravý a šťastný od samotného začátku.

Důležité informace před koupí šeltie

Jestliže uvažujete o koupi šeltie, je důležité mít na paměti několik klíčových informací. Šeltie jsou inteligentní a velmi aktivní psi, kteří potřebují hodně pohybu a mentální stimulaci. Je také důležité si uvědomit, že šeltie mají dlouhou srst, která vyžaduje pravidelnou péči a česání. Před koupí psa je tedy vhodné zvážit, zda máte dostatek času a ochoty věnovat se jeho potřebám. Dále je důležité vybírat pouze od ověřených chovatelů, kteří se specializují na plemeno šeltie a cs mají prokazatelné záznamy o zdravotním stavu rodičů a štěňat. Pamatujte také na to, že pořízením psa přebíráte zodpovědnost za jeho celoživotní péči a zdravotní starostlivost.

Proces prodeje šeltie

Proces prodeje šeltie začíná důkladným výběrem vhodného štěněte z chovatelské stanice. Poté následuje kontakt s budoucím majitelem, kde je diskutováno prostředí, ve kterém pes bude žít, jeho výchova a péče. Pokud se obě strany shodnou, podepisuje se smlouva o prodeji a štěně odchází do nového domova s průvodcem a potřebnými doklady. Prodej šeltie je velmi důležitý proces, který zajistí správnou volbu budoucího majitele a spokojenost jak pejska, tak i jeho nové rodiny.

Snažili jsme se Vám v tomto článku poskytnout ucelený přehled o prodeji psů plemene šeltie. Jak jsme mohli vidět, jedná se o velmi oblíbené a inteligentní plemeno, které je ideální jako společník do rodiny. Při výběru šeltie si je důležité vybrat kvalitního chovatele, který zaručuje správnou socializaci a zdravotní stav štěňat. Doufáme, že náš článek Vám pomohl zorientovat se v tématu šeltie prodeje a usnadnil Vám rozhodnutí ohledně pořízení tohoto krásného psa do Vaší domácnosti.

Publikováno: 22. 10. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Kamil Blažek

Tagy: šeltie prodej | prodej plemene šeltie