Hledáte věrného parťáka? Belgický ovčák prodej

Belgický Ovčák Prodej

Belgický ovčák: Věrný společník

Belgický ovčák je inteligentní a aktivní plemeno, které vyniká jako věrný společník a oddaný pracovní pes. Pokud zvažujete prodej belgických ovčáků nebo se o tomto plemeni chcete dozvědět více, je důležité pochopit jejich specifické potřeby a charakteristiky. Prodej belgického ovčáka by nikdy neměl být unáhleným rozhodnutím. Tito psi vyžadují značné množství pohybu, mentální stimulace a socializace. Jsou to plemena vhodná pro aktivní jednotlivce nebo rodiny, které jim mohou poskytnout dostatek aktivit, jako je agility, obedience, pasení nebo dlouhé procházky a hry.

Při hledání belgického ovčáka k prodeji se obraťte na renomované chovatele, kteří dbají na zdraví a temperament svých psů. Dobrý chovatel vám poskytne veškeré informace o rodičích štěněte, jejich zdravotním stavu a socializaci. Zároveň vám rád zodpoví všechny vaše otázky a pomůže vám s výběrem štěněte, které bude nejlépe vyhovovat vašemu životnímu stylu. Než se rozhodnete pro koupi, je vhodné se s chovatelem setkat osobně a seznámit se s prostředím, ve kterém jsou štěňata odchovávána.

Výběr štěněte: Na co dát pozor

Výběr štěněte belgického ovčáka je zodpovědným krokem, který ovlivní váš život na dalších 10-15 let. Než se vrhnete do víru roztomilých chlupatých kuliček, je důležité zvážit několik faktorů. Začněte u sebe a upřímně si odpovězte na otázku, zda jste připraveni na aktivního a inteligentního psa, který vyžaduje spoustu pohybu, mentální stimulace a důsledné výchovy. Belgický ovčák není gaučový povaleč, ale sportovně založený parťák, který s vámi bude nadšeně běhat, cvičit a objevovat svět.

Chovatelská stanice Lokalita Dostupné štěňata Zaměření chovu Kontakt
Název CHS 1 Město 1 Ano / Ne Sportovní / Pracovní / Společník Email: example@example.com, Tel: +420 123 456 789
Název CHS 2 Město 2 Ano / Ne Sportovní / Pracovní / Společník Email: example@example.com, Tel: +420 123 456 789

Při výběru chovatelské stanice se zaměřte na její reputaci a přístup k chovu. Dobrý chovatel vám rád zodpoví všechny vaše otázky, seznámí vás s rodiči štěňat a poskytne vám informace o jejich zdraví, povaze a pracovním nasazení. Pozorujte štěňata v jejich přirozeném prostředí, všímejte si jejich chování, interakce se sourozenci a reakce na lidi. Zdravé štěně je aktivní, hravé a přátelské. Nebojte se zeptat na vše, co vás zajímá, a nechte si dostatek času na rozhodnutí. Výběr štěněte je dlouhodobý závazek, proto jednejte s rozvahou a srdcem.

Povaha a temperament

Belgičtí ovčáci jsou známí svou inteligencí, energií a oddaností. Jsou to psi s velkým srdcem, kteří touží po lidské společnosti a aktivním životním stylu. Jejich povaha je živá a temperamentní, vždy připraveni k akci. Potřebují proto důslednou výchovu a dostatek pohybu, aby byli šťastní a vyrovnaní.

Prodej belgických ovčáků by měl probíhat zodpovědně, s ohledem na jejich specifické potřeby. Budoucí majitelé by si měli být vědomi, že tito psi vyžadují hodně času a pozornosti. Nejsou to psi do kotce ani pro lidi, kteří s nimi nebudou aktivně trávit čas.

Belgičtí ovčáci vynikají v různých psích sportech, jako je agility, obedience nebo záchranářský výcvik. Jsou to také skvělí rodinní psi, pokud jsou správně socializovaní a vychovaní. S dětmi bývají trpěliví a hraví, ale je důležité je vždy pod dohledem.

Výchova a socializace

Belgičtí ovčáci jsou inteligentní a učenliví psi, kteří touží po lidské společnosti a aktivitě. Pro spokojený život potřebují důslednou výchovu a socializaci již od štěněcího věku.

Důležitá je raná socializace, která štěněti pomůže vyrůst v sebevědomého a vyrovnaného psa. Seznamujte ho s různými lidmi, psy, prostředím a situacemi. Pravidelně ho berte do psí školy, kde se naučí základům poslušnosti a bude si hrát s ostatními psy.

Belgičtí ovčáci jsou velmi aktivní a potřebují dostatek pohybu a mentální stimulace. Dopřejte jim dlouhé procházky, běhání, hry a tréninky. Skvěle se hodí pro různé psí sporty, jako je agility, obedience nebo dogdancing.

Při výchově buďte trpěliví, důslední a používejte pozitivní motivaci. Belgičtí ovčáci jsou citliví a vnímaví psi, proto se vyhýbejte hrubému zacházení.

Pamatujte, že výchova a socializace belgického ovčáka je běh na dlouhou trať, ale s láskou, trpělivostí a důsledností získáte věrného a oddaného přítele na celý život.

Péče o srst a zdraví

Belgičtí ovčáci, ať už se jedná o Groenendaely, Tervuereny, Laekenoisy nebo Malinoisy, se pyšní krásnou a bohatou srstí, která vyžaduje pravidelnou péči. Pro udržení zdravé a lesklé srsti je důležité psa pravidelně kartáčovat, a to alespoň dvakrát týdně. Během období línání je vhodné frekvenci kartáčování zvýšit, aby se odstranily všechny uvolněné chlupy a předešlo se tak tvorbě zacuchání a kožních problémů. Pro belgické ovčáky je vhodné používat kartáč s kovovými hroty, který pomůže odstranit nečistoty a odumřelé chlupy.

Kromě kartáčování je důležité dbát i na hygienu uší a zubů. Uši by se měly pravidelně kontrolovat a čistit, aby se předešlo infekcím. Zuby je vhodné čistit alespoň dvakrát týdně speciálním psím kartáčkem a pastou. Pravidelná péče o srst a zdraví je nezbytná pro spokojený a zdravý život vašeho belgického ovčáka. Nezapomínejte, že zdravá srst je odrazem celkového zdraví psa. Pokud si všimnete jakýchkoli změn na srsti, kůži nebo v chování psa, neváhejte kontaktovat veterináře.

Cena štěněte a náklady

Pořízení belgického ovčáka není levnou záležitostí a je důležité zvážit nejen počáteční cenu štěněte, ale i dlouhodobé náklady na jeho chov. Cena štěněte se liší v závislosti na mnoha faktorech, jako je pohlaví, věk, původ, povaha a vzhled. Obecně se dá říci, že cena štěněte s průkazem původu (PP) od renomovaného chovatele se pohybuje od 20 000 Kč výše. Štěňata bez PP nebo z množírny se dají pořídit levněji, ale je nutné si uvědomit rizika spojená s jejich původem a zdravím.

Kromě ceny štěněte je nutné počítat s pravidelnými náklady na krmení, veterinární péči, výcvik, hračky a další potřeby. Kvalitní granule pro belgického ovčáka se pohybují okolo 1 500 Kč za 15kg pytel, přičemž dospělý pes spotřebuje zhruba jeden pytel za měsíc a půl. Pravidelné veterinární prohlídky, očkování a odčervení vyjdou ročně na několik tisíc korun. Výcvik v psí škole se pohybuje v rozmezí 1 000 - 2 000 Kč za měsíc.

Je důležité si uvědomit, že belgický ovčák je aktivní plemeno, které potřebuje dostatek pohybu a mentální stimulace. Pokud mu nebudete schopni věnovat dostatek času a energie, může se u něj rozvinout nežádoucí chování.

Prodej s průkazy původu

Pokud toužíte po belgickém ovčákovi s průkazem původu, vstupujete do světa zodpovědné chovatelské činnosti. Průkaz původu není jen "papír", ale doklad o původu psa, jeho rodokmenu a genetických predispozicích. Chovatelé s průkazem původu dbají na dodržování standardů plemene a zdraví. Štěňata s PP obvykle procházejí důkladnou socializací a výchovou v raném věku. Cena štěněte s PP se odvíjí od mnoha faktorů, jako je povaha rodičů, jejich výstavní úspěchy a zdravotní testy. Počítejte s investicí, která vám zaručí nejen krásného psa, ale i zdravého a vyrovnaného společníka. Než se rozhodnete pro koupi štěněte s PP, důkladně si promyslete, zda mu dokážete poskytnout dostatek pohybu, mentální stimulace a péče. Belgičtí ovčáci jsou inteligentní a aktivní plemeno, které vyžaduje zodpovědný přístup. Kontaktujte chovatelskou stanici a informujte se o podmínkách prodeje, možnostech návštěvy a seznámení se s rodiči štěněte.

Kontaktujte nás pro více informací

Máte zájem o věrného a inteligentního společníka? Belgický ovčák je plemeno známé svou oddaností, učenlivostí a aktivní povahou. Pokud zvažujete přivítání belgického ovčáka do vaší rodiny a máte otázky ohledně prodeje štěňat, péče o plemeno nebo cokoli dalšího, neváhejte nás kontaktovat.

Rádi vám poskytneme veškeré informace, které potřebujete k informovanému rozhodnutí. Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře na našem webu. Těšíme se na vaše dotazy a rádi vám pomůžeme najít vašeho nového psího parťáka.

Publikováno: 05. 07. 2024

Kategorie: zvířata

Autor: Petr Vandrbálek

Tagy: belgický ovčák prodej | prodej belgických ovčáků