Anglický kokršpaněl na prodej: Vše, co potřebujete vědět o tomto plemeni

Anglický Kokršpaněl Prodej

Původ a historie plemene anglický kokršpaněl

Anglický kokršpaněl je plemeno s bohatou historií, která sahá až do 19. století. Jeho původ lze vysledovat ve Velké Británii, kde byl vyšlechtěn jako lovecký pes specializující se na práci ve vodě i na souši. Kokršpaněl byl původně chován pro honbu na drobnou zvěř a ptactvo, přičemž jeho schopnosti a povaha ho rychle učinily oblíbeným jak mezi šlechtou, tak i mezi běžnými lovci. Dnes je anglický kokršpaněl ceněn pro svou inteligenci, oddanost a schopnost pracovat jako společník i lovecký pes.

Charakteristika anglického kokršpaněla

Charakteristika anglického kokršpaněla je charakterizována jako přátelská, veselá a energická. Tito psi jsou známí svou inteligencí a ochotou se učit novým věcem. Jsou skvělými společníky pro rodiny s dětmi, protože mají mírnou povahu a jsou trpěliví. Angličtí kokršpanělové jsou také velmi oddaní svému majiteli a rádi se zapojují do různých aktivit, jako je například agility nebo canisterapie. Jejich srst je středně dlouhá a pravidelná péče o ni je nezbytná pro udržení krásného vzhledu tohoto plemene.

Péče a výchova anglického kokršpaněla

Péče o anglického kokršpaněla vyžaduje pravidelnou a důkladnou péči o srst, která je dlouhá a měkká. Je důležité pravidelně kartáčovat srst, aby nedocházelo k zamotání a tvorbě chuchvalců. Taktéž je nutné pravidelně stříhat drápky a čistit uši, aby se předešlo infekcím. Anglický kokršpaněl je inteligentní a energický pes, proto potřebuje dostatek fyzické aktivity a mentální stimulace. Důsledná výchova od útlého věku je klíčem k tomu, aby byl pes poslušný a společenský. Doporučuje se trpělivost, pozitivní posilování a konzistentní pravidla pro dosažení harmonického soužití s tímto plemenem.

Kde najít kvalitní anglické kokršpaněly k prodeji

Anglický kokršpaněl je možné najít u renomovaných chovatelů specializujících se na toto plemeno. Doporučuje se vyhledat registrované chovatelské stanice, které dodržují standardy chovu a dbají na zdraví a pohodu štěňat. Další možností je kontaktovat specializované kluby anglických kokršpanělů, kde často mají informace o dostupných štěňatech od ověřených chovatelů. Důležité je provést důkladný průzkum a zvolit spolehlivého prodejce s dobrou pověstí.

Cena anglického kokršpaněla a důležité informace pro potenciální kupce

Cena anglického kokršpaněla se může pohybovat od 15 000 Kč až do více než 40 000 Kč, v závislosti na kvalitě rodokmenu a chovatelské péči. Před zakoupením je důležité zjistit, zda je pes registrován u České kynologické jednoty a má kompletní očkování. Anglický kokršpaněl je aktivní pes, který potřebuje dostatek pohybu a mentální stimulace. Je vhodný pro rodiny s dětmi i bez nich, ale vyžaduje trpělivost při výchově a sociální interakci. Nezapomeňte také zvážit náklady spojené s pravidelnou veterinární péčí, stravou a dalšími potřebami pro šťastný život vašeho nového člena rodiny.