5 nejkrásnějších vodáckých tras v České republice

 Česká republika, se svou bohatou sítí řek a toků, nabízí nespočet možností pro milovníky vodních sportů. Vodácké trasy v Česku jsou známé svou rozmanitostí, krásnými přírodními scenériemi a historickými památkami. Představíme si pět nejkrásnějších tras, které jsou ideální pro každého, kdo si chce užít vodácké dobrodružství.

1. Vltava – Z Českého Krumlova do Boršova

  Délka trasy: Přibližně 50 km

  Tato trasa je jednou z nejoblíbenějších v ČR. Protéká malebným městem Český Krumlov, což přináší úžasné výhledy na historické památky. Vhodná pro začátečníky i pokročilé. Navíc, díky četným kempům a odpočinkovým místům podél břehů, nabízí výborné příležitosti pro spojení vodáckého dobrodružství s pohodovým kempováním v přírodě.

  2. Ohře – Z Lokte do Karlových Varů

   Délka trasy: Okolo 40 km

   Ohře je známá pro své klidné toky a nádhernou přírodu. Trasa vede skrz romantické údolí a nabízí pohledy na zříceniny hradů a malebné vesničky. Ideální pro rodinné výlety, a pro ty, kteří si chtějí vychutnat spojení historie a přírody z hladiny řeky.

   3. Berounka – Z Plzně do Prahy

    Délka trasy: Přes 100 km

     Berounka, protékající historickými městy jako jsou Plzeň a Karlštejn, spojuje v sobě vodácký zážitek s poznáváním české kultury. Trasa je vhodná pro všechny úrovně vodáků a nabízí řadu klidných úseků, které jsou ideální pro rodinné výlety a pikniky na březích řeky.

     4. Sázava – Z Týnce nad Sázavou do Pikovic

      Délka Trasy: Okolo 50 km

      Sázava je oblíbená pro svůj rychlý tok a technické pasáže, což ji činí ideální pro mírně pokročilé a zkušené vodáky. Okolní příroda a klášter Sázava přidávají trase na kráse. Na své si zde přijdou i milovníci historie, neboť trasa nabízí možnost navštívit historické památky a pozorovat malebné vesnice lemující řeku.

      5. Otava – Z Sušice do Písku

      Délka Trasy: Přibližně 70 km

      Vodácké trasy Otavy nabízí vodákům skvělý mix vzrušujících vodáckých zážitků a nádherných přírodních scenérií. Tato trasa začíná v Sušici, městě známém svým malebným historickým jádrem, a vede až do Písku, města s jedním z nejstarších mostů v České republice. Cestou se naskytnou úžasné výhledy na Šumavské panorama, lesnaté údolí a tradiční jihočeské vesnice. Trasa je vhodná pro středně pokročilé a pokročilé vodáky, nabízí totiž několik technicky náročnějších úseků, ale zároveň i klidnější pasáže, které umožňují vychutnat si okolní přírodu.

      Každá z těchto tras nabízí jedinečný zážitek, ať už hledáte klidnou plavbu, nebo adrenalinové dobrodružství. Nezapomeňte však na bezpečnostní předpisy a respektujte přírodu. Pokud nemáte vlastní loď, snadno si ji zapůjčíte v půjčovně lodí Otava. A, ať už vyberete kteroukoliv z těchto tras, jistě zažijete nezapomenutelné chvíle spojené s krásami české přírody a kultury.

      Publikováno: 04. 01. 2024

      Kategorie: příroda

      Autor: Kamil Blažek